Az MBK 2003-as találkozójának sajtójelentése

Alábbiakban közöljük a Magyar Baráti Közösség sajtótájékoztatóját a 2003 augusztusában megtartott magyar hetéről.

(NB: Orbán Viktor látogatása sajnos nem valósult meg, a végleges programban neve már nem szerepelt):

150 magyar gyűlt össze ismét a Reménység tó partján a világ minden tájáról, Oregontól New Yorkig, a Székelyföldtől Chicagoig, az MBK 2003 augusztusi találkozójára. A konferencia összekötötte a szellemi eszmecserét, a Tovább >>

Vízilabda: Magyarország világbajnok!

Harminc év után ismét Magyarország a világbajnok férfi vízilabdában! Kemény Dénes együttese a késő esti döntőben 11-9-re verte az olaszokat, s ezzel 1973-at követően másodszor lett vb-aranyérmes.

Vízilabda - Grand Slam győztes a magyar csapat

--

Harminc év után ismét Magyarország a világbajnok férfi vízilabdában! Kemény Dénes együttese a késő esti döntőben 11-9-re verte az olaszokat, s ezzel 1973-at követően másodszor lett vb-aranyérmes. Tovább >>

2003 Oregon MBK piknik

Az Oregoni Magyar Baráti Közösség az ezévi pikniket újra a Dabney State parkban tartja Augusztus 31-én, vasárnap reggel 10-től este 8 oráig. E évben különleges magyaros nap lesz mivel a Düvő népegyüttes salgótarjánról lesz vendégünk. Mivel a pikniket a hosszú hétvégén tartjuk a parkolási lehetöség valószínűleg szűkös lesz, úgyhogy azt ajánljuk, hogy mindenki jöjjön amilyen korán csak tud. A részünkre lefoglalt terület és “Picnic Shelter” Tovább >>

Örökségünk Magyarságunk - 2003 MBK ITT-OTT Találkozó

2003-as találkozónkra izgalmas és szórakoztató müsortervet állitunk össze minden korosztálynak.

Költők, előadómüvészek, politikusok, lelkipásztorok, népi-együttesek, színészek és tanárok lesznek közöttünk Magyarországból, Edélyből, Felvidékről és Észak Amerikából.

A szerdai "szabad nap" keretében résztvehetünk természetjáráson, népdalal, magyar főzéssel és kézi mesterségekkel foglalkozó mühelyeken.

További Információ

Nyári Magyar nyelvű tabor

Idén is megtartjuk hagyományos magyar táborunkat. Szeretettel meghívunk minden 4-12 év közötti kislányt és kisfiút, magyar játékokat játszani, magyar verseket, énekeket és szavakat tanulni barátságos és biztonságos környezetben. A tábort két szakaszban és két helyszinen tartjuk remélve, hogy ezzel több család számára elérhetövé válik idén a részvétel. 1. szakasz ideje: július 21. – 25. között, délután 4 – 6.30 órakor helye: 1199. Tovább >>

Ki ismeri?

Keresek egy verset.... Az alant, emlékezetből idézett versszak eredetét keresem már évek óta. Ki tudja honnan van? Kérem szépen, lehetőleg a teljes verset, és annak szerzőjét. Egy okosabb kort kellene találnom, Hol nem lennék se hős, sem disszidált, Csodabogár ki nagy sikerrel csinál, Tiz év óta, fából vaskarikát. Előre is hálás köszönet... mg

Madarász Géza: Egy megbízhatatlan elmélkedése

Avagy, én érzem a fájdalmadat (I feel your pain) Bill Clinton (volt) elnök Azok közé a szerencsétlen flótások közé tartozom, akikre a sors, pályafutásuk kezdetén rányomta a „megbízhatatlanság" bélyegét. (Németorszábgan „verfluchter Ausländer", A Népi Demcsiben pedig „nyugatos, osztályidegen, a szocializmus kerkékkötője, szabotáns és népellenség” voltam, míg az amcsi hadseregben „person of dubious background.") De az is Tovább >>

Kertész Imre Kertész Imréről

Interjút készített Rádai Eszter Kertész Imre Nobeldíjas íróval, ami „A Sorstalanságot a Kádár-rendszerről írtam” címmel jelent meg az Élet és Irodalom 2003. jún. 22 -i számában. Ajánljuk mindazoknak, akik az írót nem értik vagy félreértik, s ezért gyűlölik. Részlet: Kertész: ...sokan - zsidók és nem zsidók - nem szeretik ezt a könyvet, a zsidók főként azért nem, mert én elfogadom ezt a zsidók fölött kimondott ítéletet. Tovább >>

Van-e olyan bánat, mint a mi bánatunk?

Kossuth Lajos előszavából a Kossuth Lajos iratai c. kötethez. Forrás: (Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. A szerző meghatalmazásával szerkesztette Helfy Ignácz. Budapest, Athenaeum, 1885.) A kivonatért köszönet Boros-Kazai Andrásnak. Az erdeti helyesírást megtartottuk... Részlet Kossuth Előszavából Turin, 1885 március 26. Harminczhárom éve, hogy átmentem Észak-Amerikába, megköszönni az Egyesült Államok congressusának Tovább >>

Duna TV

A Duna Televízió felhívása Kedves Munkatársak!

Szathmáry Zsuzsanna vagyok, a Duna Televízió új internetes aloldalának a Magyar Világ felelős Internet szerkesztője.

A Duna Televíziónak az értékőrzés és teremtés, a hiteles és sokoldalú tájékoztatás, s nem utolsósorban a Kárpát-medencében és a nagyvilágban élő magyarok közötti minél szélesebb információáramoltatás az egyik legfontosabb célkitűzése.

A Duna Televízió szeretne egy Tovább >>

Olvasás: 85804